*
*
*
*

שלושה סיפורים ישראלים - קבוצת התיאטרון "רות קנר".

22.07.2010 (12:00)
קבוצת התיאטרון של רות קנר חוזרת והפעם :
"שלושה סיפורים ישראלים"
מוצ"ש, 14.08.10 בשעה : 20:30.

 קבוצת התיאטרון רות קנר מציגה : " שלושה סיפורים ישראלים" - קטעים משלושה סיפורים ישראליים עכשוויים שעובדו לתיאטרון, "איימוס" מאת משה יזרעאלי, "גילוי אליהו" מאת ס. יזהר,  ו"האישה שהעדיפה לחפש אוכל" מאת אורלי קסטל- בלום, אלה - מהווים בסיס להתבוננ


על ההצגות
:

איימוס  - מאת משה יזרעאלי

סיפור מקומי שמתרחש בשדה למרגלות הכרמל. מאבק של נברן שדה שנלכד במערכת צינורות השקיה כנגד כוחות הטבע והגורל המתעתעים בו. אלגוריה על מאבק קיומי במצב ללא מוצא. ההצגה איימוס זכתה בפרס ההצגה הטובה בפסטיבל עכו 1999 "מלאכת מחשבת תיאטרונית מגובשת ומשוכללת, המשלבת תיאטרון סיפור, תיאטרון תנועה המתאפיין  במעוף בימויי ומשחק בולט.."

גילוי אליהו. מאת ס. יזהר

גילוי אליהו הוא ניסיון להעלות באוב את רעידת האדמה של מלחמת יום הכיפורים, ובפרספקטיבה של זמן לנסות לחדור אל הרעד האישי ולשאול את השאלות המוסריות שמבצבצות מבעד. היצירה הבימתית מביאה מציאות מפורקת, שברי דברים שאיבדו את ההקשרים הרגילים שלהם. זהו ניסיון לפירוק ובחינה מחדש של החלקיקים שמרכיבים את המלחמה: מילים, דימויים, דחפים אלימים, הפחד, החיפוי עליו, הריצה, הרוח, נשמות שעוזבות את השדה, החיפוש אחר נחמה.

"ההצגה פעלה עלי כמכת ברק.. תזמור מקורי ומלא דמיון..ההצגה צועקת במקום שהמילים גמרות..."

                                                                  
 
האישה שהעדיפה לחפש אוכל -  מאת אורלי קסטל בלום
מתוך ורק לזאת לא נשאר הצגה על אוכל. מסע חיפוש של אישה אחרי אוכל בארץ מוכת רעב. זהו מסע אסוציאטיבי בו נוצרות תמונות בימתיות מתחלפות מצחיקות וגם נוגעות ללב בהן השחקניות מציגות את החיפוש האובססיבי של גיבורת סיפורה של אורלי קסטל בלום בעולם שהערכים הבסיסיים בו מתפרקים. בסיפור מתחלפת נקודת המבט מאהדה וחמלה למצוקה של האישה, להתנגדות ולעוינות לצורך שלה למצוא "משהו חם" בעולם מנוכר. "המלצה חמה ובתיאבון..."
 
RSS Feed 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש