*
*
*
*

נגריית הידית

13.04.2007 (12:00)

נגריית הידית, הבית של התיאטרון, הוקמה בשנת 1952, היא ידעה ימים מפוארים ושמה יצא למרחוק בשל מוצרי עץ הזית שייצרה. כיום לצד הנגריה, מקיים האמן רוני גל סטודיו ליצירותיו. נגריה שהיא בית לאמנות רב- תחומית. 
 
" ויהי כזית הודו "
 פסקה זו הלקוחה מספר הספרים אכן מתארת את עץ הזית כפי שהוא, מלא הוד והדר. רבים מכירים את מראהו המיוחד של עץ הזית, המראה הפתלתל השונה מגזע לגזע,מענף לענף. רבים מכירים את הטעם הנהדר של שמן הזית ואת יתרונותיו הרפואיים,וגם את פירותיו אותו הפרי קטן ומלא הטעם לעיתים מר ולעיתים חמצמץ ולעיתים לא ממש מוגדר, בדיוק כמו העץ עצמו, אולם לא כולם מכירים את פנימיותו של עץ הזית,את יופיו המרהיב הייחודי של הגזע את מעגלי הגיל של העץ המשורטטים כאילו צוירו ביד אמן .
בנגריית הידית  לקחו את היופי של החומר והוסיפו לו את המחשבה ואת הגימור המעודן,והבליטו את יופיו.
נגריית הידית הוקמה בשנת 1952 בפרדס חנה, ושמשה בתחילה כבית מלאכה לייצור כלי עבודה, לאחר מכן החלו בנגריה לעצב וליצור בעץ הזית. מוצרי הנגריה ומעלליה בכלל זה מוצרי יודאיקה החלו לצבור שם ותהודה בקרב יושבי הארץ ומבקריה, ואלה החלו לפקוד אותה בעודם תרים את הארץ.
בשנים 1967-1975 הגיעה הנגרייה לשיא פריחתה, ושמה יצא למרחוק. בתקופה זו הועסקו בה כ: 50 עובדים, בכלל זה : פועלי ייצור, חרשי עץ, ומעצבים בחרסינות.

כיום מהווה הנגריה בית מלאכה, בניהולו של המעצב רוני גל, המקיים לצד הנגרייה סטודיו-אמן ובית ממכר
ליצירותיו. בנוסף מהווה המתחם בית לתיאטרון הידית, קבוצת תיאטרון אלטרנטיבי.
RSS Feed 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש