*
*
*
*

סדנת אמן : ריקודים מקודשים עם ג'יוואן

23.01.2009 (12:00)
 
"לכל אומה יש מאגר מוגבל של תנועות, דפוסי התנועה מחוברים לדפוסי המחשבה והרגש בקשר כל כך עמוק שאדם אינו יכול לשבור דפוס מחשבתי או רגשי מבלי לשנות את מאגר התנועות שלו..." (גורדייף, רשמים מהעולם האמיתי)
תיאטרון הידית מארח לסדנת "ריקודים מקודשים" אתג'יוואן.  13-14.02.09, שישי-שבת.
 

גורדייף  נדד בכל אסיה דרך המזרח התיכון, חקר ולמד טקסים רוחניים שהתבצעו דרך ריקוד, מוסיקה, פיסול וציור. לימודיו של גורדייף הובילו אותו למסקנה ששלושה מרכזים עיקריים פועלים באדם: המרכז האינטלקטואלי, המרכז הרגשי והמרכז הפיסי. כל מרכז משפיע על פעילות המרכזים האחרים.  התיאוריה של גורדייף מתארת מצב בו הדפוסים שלנו כופים עלינו אוטומטיות, מאגר מוגבל של רגשות, מחשבות ותנועות.

גורדייף עבד בעיקר דרך ריקוד והשאיר אחריו מעל ל-150 ריקודים ותרגילים שיצר. הם ידועים בתור ריקודים מקודשים או פשוט 'התנועות'. לכל תנועה הלחין גורדייף מוסיקה מקורית. הריקודים פותחים עבורנו דלת למודעות חדשה. גורדייף רצה שנפתח תחושת נוכחות, נהפוך להיות מודעים יותר לעצמנו ולמציאות. התנועות הן בעצם מדיטציה בצורת ריקוד.  לימוד התנועות מתחיל במציאת מרחב שקט בתוכנו בו אנו יכולים לחוש את האנרגיות שמניעות אותנו. דרך המודעות המוגברת לתנועה אנו נעשים מודעים יותר לתהליכים הפנימיים שמכתיבים את חיינו.
 
 
ג'יוואן סנדר :  במקור מאנגליה, חי כעת בישראל. ג'יוואן חי ולמד באשרם של אושו בפונה, הודו ב- 25 השנים האחרונות. הוא עובד עם התנועות כבר 15 שנה. בנוסף התמחה גיוואן גם בפסיכולוגיה הומאניסטית,יעוץ ופריימל. ג'יוואן מוביל קבוצות זן בטכניקת "who is in" וסאטורי.

* פרטים והרשמה : צופית - 0528418370
** עלות הסדנא למשתתפ/ת : 430 ש"ח.

 

RSS Feed 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש